Відеостудія "SHUMSK VIDEO"

Вівторок, 20.11.2018, 00:28
Вітаю Вас Гість

Реєстрація
Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Відеозйомка » Прийоми відеозйомки

Відеозйомка в приміщеннях

Відеозйомка на вулиці майже не має проблем з фокусуванням (різкістю) і балансом білого.
Що стосується даного уроку - відеозйомка в приміщенні - думаю, що без ручних установок відеокамери нам не обійтися. І пов'язано це, в першу чергу, з поганою освітленістю приміщень.
Перш за все, відеозйомка в таких умовах передбачає наявність додаткового світла (прожектори направленого і заповнює світла), якого у нас поки немає. А значить, як це завжди буває, скористаємося звичайним накамерний світлом, щоб пом'якшити явний брак при відеозйомці.
Отже, які сюрпризи готує нам відеозйомка в умовах поганої освітленості?
Перш за все, з чим стикається відеооператор, це розмитість і не правильна передача кольору зображення.
І тепер настав час сказати ще про два поняття відеозйомки. Це:
1. Глибина різкості.
2. Баланс білого.
Ви напевно помітили, що відеозйомка в яскравий, сонячний день на загальних і середніх планах дає різку картинку практично по всій глибині кадру (стрілка А).
У той же день відеозйомка на довгому фокусі (Zoom близький до максимального значення) має досить вузький діапазон, де об'єкт відеозйомки та навколишні предмети виглядають різко (стрілка В).
 
 
На малюнках 13 і 14 зображена відеозйомка на вулиці (простіше малювати).
Припустимо, ми вирішили зняти людини середнім планом. Для цього існують принципово два варіанти:
1. Відеозйомка в безпосередній близькості до об'єкта. На широкому куті (рис. 13).
2. Відеозйомка довгим фокусом (рис. 14).
У першому випадку глибина різкості складе весь простір, позначене червоною стрілкою А (від 50 см до нескінченності).
На малюнку 14 відеокамера знаходиться значно далі від об'єкта відеозйомки. І щоб зберегти крупність об'єкта (людина на середньому плані, то ж, що у випадку 1), нам доведеться варіювати фокусною відстанню об'єктива: чим далі камера від об'єкта, тим більший наїзд ми повинні зробити.
Відеозйомка в даному випадку (рис. 14) має глибину різкості настільки малою (стрілка В), що ялинка буде виглядати в кадрі розмитим плямою.
Примітка: Цей прийом часто використовують в кіно і на телебачення, коли має бути рекламна, художня відеозйомка.
При малій глибині різкості дуже гарно виходить перефокусування з одного об'єкта на інший. У нашому прикладі (рис. 14) це означає перевести різкість з людини на ялинку або навпаки.
Я думаю, настав час створити собі умови поганої освітленості. Відеозйомка переноситься в квартиру, де Ми познімали предмети домашнього побуту.
Для відеозйомки нам знадобляться відеокамера з ручними установками діафрагми, різкості і балансу білого. Бажано штатив і накамерний світло.
Відеозйомка в квартирі (у офісі, актових залах, виробничих приміщеннях) майже завжди пов'язана з різними джерелами світла.
Причому ці джерела (як природні, так і штучні) або світять усі разом зі всіх сторін, або тільки одним, денним світлом з боку вікна.
Відеозйомка зі змішаним світлом (галогенові лампи або звичайні лампи розжарювання + денне світло) - звичайне явище як в офісах, так і в квартирах.
Наш вибір - квартира.
Для відеозйомки візьмемо, наприклад, чашку і чайник. Поставимо стіл посеред кімнати, щоб була можливість вільно переміщатися навколо нього. Розмістимо чашку і чайник так, як показано на малюнку 15.
 
 
Зробіть три варіанти відеозйомки.
1. Відеозйомка проти вікна.
Баланс білого береться завжди щодо розташування відеокамери. Тобто саме по тому світла, який йде з боку камери. На малюнку це накамерний світло. Якщо накамерний світло вимкнути, то джерелом освітлення буде відображене світло від стін, стелі, меблів і т. д.
2. Відеозйомка з боку вікна.
Поставте камеру до вікна. Поміняйте місцями чашку і чайник. Білий аркуш, відповідно, займе своє становище з прив'язкою до камери. Накамерний світло можна вимкнути.
3. Відеозйомка з будь-яких інших позицій відеокамери, дотримуючись принципу схеми на рис. 15.
Баланс білого у всіх випадках (і в приміщенні, і на вулиці) береться за одним принципом:
* Білий аркуш повинен заповнювати майже весь кадр.
* Діафрагма - в автоматичному режимі (потім значення діафрагми виставляються в ручному режимі - щодо освітленості об'єкта).
* Ручне встановлення балансу - є в інструкції до кожної камері.
У всіх трьох варіантах відеозйомки зберігайте крупність кадру: на передньому плані - чашка, на задньому - чайник трохи в стороні. І нічого зайвого.
Відеозйомка повинна пройти як на широкому куті, так і на довгому фокусі, дотримуючись крупність кадру.
Переглядайте результат відеозйомки на екрані телевізора або моніторі комп'ютера. Робіть аналіз перенесення кольорів і глибини різкості.
Відеозйомка в реальних (бойових) умовах зажадає від нас швидких рішень, доведених до автоматизму.
Вправляйтеся частіше і довше. Фантазуйте, змінюючи об'єкти відеозйомки. У вечірній час, використовуйте світло настільних ламп, торшерів і настінних світильників.
Відеозйомка - образ мислення.
 
Категорія: Прийоми відеозйомки | Додав: shumskvideo (10.10.2011)
Переглядів: 1728 | Теги: правила зйомки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Відеозйомка для початківця [10]
Прийоми відеозйомки [1]
Міні - чат
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Хмара тегів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0