Відеостудія "SHUMSK VIDEO"

Вівторок, 20.11.2018, 00:44
Вітаю Вас Гість

Реєстрація
Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Відеозйомка » Відеозйомка для початківця

Відеозйомка для початківця. Частина 10
Вперше зіткнувшись з відеозйомкою та монтажем знятого на відеокамеру відео матеріалу я зрозумів, що це та справа, якою я хотів би займатися. Йшов час, я удосконалив і впроваджував свої знання на практиці при відеозйомці весіль і подальшого відеомонтажу, для створення весільного відео фільму. Враховуючи, що конкуренція дуже велика, а професійних відеооператорів для відеозйомки весіль не так вже й багато я вирішив допомогти початківцям відеооператорам комерсантам і дати їм поради щодо відеозйомці весільних урочистостей з подальшим відеомонтажем допомогою, якого створюється весільний відео фільм. Не стільки з точки зору класичних правил з техніки відеозйомки, скільки з точки зору нормальної смотрітельності відзнятого відеоматеріалу. Я поділяю точку зору тих авторів, хто описує класичні підходи до відеооператорскому мистецтва при відеозйомці весіль або відеозйомки корпоративних урочистостей, або відеозйомки будь-яких інших заходів, але в даному випадку, вважаю, грунтуючись на них як на фундаменті необхідно вносити до відеозйомку елементи яскравості. Адже весілля це не відео репортаж із засідання Верховної Ради, а веселий і яскраве свято і ці елементи яскравості необхідно підкреслити під час відеозйомки і створити своєї відеозйомкою та монтажем фільм який буде виглядати на одному диханні. І, звичайно ж, при відеозйомці та монтажі весіль враховувати думку замовників адже ми, врешті-решт, робимо цю роботу для них, а не тільки для самозадоволення і самовдосконалення мистецтва відеозйомки, відеозйомки весіль, весільної відеозйомки, відеомонтажу, відеомонтажу весіль, весільного відеомонтажу, весільної відеозйомки і т.д.
Почнемо зі зборів нареченого, саме цей процес відеозйомки весіль є невід'ємним епізодом весільної відеозйомки, хоча і не обов'язковим. Перше, що я бачу, приходячи до замовника, що наречений зірви голова гасати то взад, то, вперед наряджаючи машину метушачись якраз в той час коли необхідно займатися відеозйомкою його зборів. А взагалі моя порада, це домовиться про відеозйомку весілля - весільної відеозйомки зборів нареченого за пару днів з відеооператором.
Транспорт на весілля, весільне авто.
Приділимо весільному авто хвилини чотири сирої відеозйомки. Не обов'язково, щоб зараз в кадр потрапляли люди. Все одно вони ще тверезі, зі стурбованими і закріпачення особами. Будуть неприродно кидати погляди в об'єктив відеокамери або навпаки відвертатися від відеозйомки, побачивши спрямовану на них відеокамеру в момент відеозйомки. Займемося головною машиною. Необхідно передати її блиск - зловити об'єктивом відблиски на поліровці. Необхідно передати солідність і розмір - відеозйомка з нижньої точки від колеса, відеозйомка проїздів уздовж бампера, відеозйомка уздовж машини від заднього бампера до переднього або навпаки, відеозйомка великого плану фар, можна спробувати відеозйомку з наїздом, від'їздів на них. І, звичайно ж, банти, кільця - крупний план 2-3 секунди, стрічки - проїздом по фарам з коротким фокусом. Необхідно при відеозйомці показати весь стоїть кортеж - на самому довгому фокусі відеозйомки показати спереду перші машини, злегка змістившись на узбіччя, щоб ввійшли всі машини. Все це короткими кадрами, динамічно по 10 секунд з урахуванням на обрізку при відеомонтаж і вставку переходів.
Всі ці маніпуляції навколо машини з відеокамерою трохи потішать гостей і на їхніх обличчях з'явиться, цікавість до відеозйомки і інтерес до роботи відеооператора. Тепер можна познімати, як прикрашають інші весільні машини. Ловіть крупним планом зосереджені обличчя і пальці, що зав'язуються банти і обвиті стрічки. Можна спробувати наступні прискорення на монтажі до 200-250%. Для цього необхідно провести відеозйомку довгих кадрів 20 секунд і більше, в яких багато руху: хто-то тре ганчіркою машину, розмотує стрічки, дає поради, активно жестикулюючи і т.п. Камера повинна бути при цьому абсолютно нерухома - запорука якісної відеозйомки після прискорення. Покажіть відеозйомкою і тих, хто спостерігає за всім зі сторони. Зазвичай такі, завжди є. Зробіть їх відеозйомку непомітно, що б вони не помітили спрямовану відеокамеру.
Збір нареченого.
Перехід з вулиці в будинок непогано зробити наїздом на вікно з проявом наступного кадру вже вдома. Якщо наречений вже одягнений. Попросіть зняти піджак, послабити краватку, розстебнути пару верхніх гудзиків на сорочці. Цього буде достатньо, що б створити враження його підготовки. Попросіть свідка, що б він допоміг поправити краватку подати піджак, змахнути символічну порошинку з плеча нареченого. Тільки нехай не перестарається в допомозі, а то іноді наречений після цих прохань перетворюється на шестимісячного недієздатного немовляти, якого одягає свідок. Покажіть кілька деталей: пальці затягують вузол краватки, застібають гудзики, шпильку на краватку і т. д. Природно це має стикуватися з середніми планами, в яких наречений затягує краватку, одягає піджак і т.д. Деталі можна зняти і пізніше, але тоді при монтажі їх обов'язково потрібно стикувати з відповідними планами. Покажіть нареченого через дзеркало з-за плеча добре передає ефект присутності. Чистить черевики, нехай вони вже п'ять разів начищені, попросіть його це зобразити. Зніміть обов'язково від самої підлоги, з панорамою по випрасуваних штанів на обличчя. Покажіть як бере кільця, паспорт і кладе в кишеню. Погляд на годинник. Покажіть скільки на них справді часу. Бере букет призначений для нареченої погляд на нього.
Як правило, звук на цих кадрах не представляє нічого історичного, тим більше частина кадрів знято постановочно. Значить необхідно накладати музику, хоча б фоном.
Перед виїздом за нареченою батьки благословляють жениха. Якщо вони бажають, що б це було відзнято при відеозйомці необхідно зробити, паузу між жартівливій темою одягання і серйозною благословення. Непогано пустити відповідну заставку.
За нареченою.
Не пропустіть момент виходу нареченого з будинку, під'їзду. Зняти краще загальний план фас. Відповідно, якщо під'їзд не сильно обшарпані і не розписаний стародавніми ієрогліфами слов'янського походження. Непогано зробити відеозйомку на передньому сидінні в машині з нареченим, знявши його, як сидів на задньому сидінні. У момент наближення до будинку нареченої будь-який з них починає хвилюватися, забуває про камеру, і виходять хороші природні кадри. Попутно не забувайте про деталі і оточення: розвиваються стрічки на капоті, кульки, миготливі вулиця за вікном, на світлофорі зелене світло, вид задніх машин через дзеркало заднього виду, рука водія переключающего швидкості, бублик із спідометром, букет у руках нареченого, погляд на годинник. Все це, звичайно ж, необхідно відобразити в момент відеозйомки.
Під'їхали до будинку нареченої.
Якщо немає можливості, щоб опинитися тут першим зніміть вихід нареченого прямо сидячи в машині. Зв'язок місця і часу не розірветься.
]Викуп
Досить складно провести відеозйомку якісно, ​​враховуючи наші напівтемні під'їзди, тісні прихожі, та ще при такій кількості людей. Вихід - хороший накамерний світло і заздалегідь виставлений баланс білого. Хоча одночасний відеозйомку обох сторін не вийти доведеться задовольнятися відеозйомкою спочатку впертими подружками, а потім відеозйомкою вже прориваються помічників нареченого. Якщо дозволяє відеокамера, візьміть її в руки і підсовуйте між головами і дивлячись в відкидний дисплей. У таких умовах добре допоможе ширококутна насадка. Знаходиться, доведеться в самій гущі, тому бережіть камеру від ліктів підніміть краще вище плечей. І заради Бога тримаєте як можна не подвижней. З чим немає проблем так це зі звуком. Кричать зазвичай багато голосно. У моменти, коли проходять в двері непогано пустити короткі отривочкі енергійної музики створює атмосферу шабашу. Коли, нарешті, прорвуться до кімнати з нареченою, постарайтеся стати поруч з нею. Чи зможете добре провести відеозйомку викуповують і їхні емоції. У цей момент наречена за традицією сидить мовчки навпроти світять вікна, та ще й прикрившись фатою, тому проводити відеозйомку нареченої, немає потреби. Але зробити її відеозйомку, звичайно ж, потрібно. Пару раз зробити відеозйомку з нижньої точки раз вже голова опущена, не довгим кадром. У момент викупу для перекладу відеокамери з одного об'єкта на інший може бути доцільніше не тиснути щоразу STOP - REC, а перекидати відеокамеру, не вимикаючи. У крайньому випадку, при відеомонтаж ці перекидання можна вирізати. Зате нічого не пропустиш. Ще краще робити ці перекидання в момент, коли пролунав кінець фрази або закінченої думки, що б при монтажі не підрізати звук і зберегти цілісність фраз.
Кладуть на стіл купюри, зробити відеозйомку пару разів крупно (увійде в історію). Не пропустіть зробити відеозйомку, коли наречена візьме букет у нареченого. Добре б виділяти при монтажі весіль, цей момент музичної вставочку.
Ну, нарешті, купили, наречений сів поруч з нареченою, відкривають шампанське. Переміститеся навпроти молодих. Провести відеозйомку крупним планом димок з горлечка щойно відкритої пляшки, наливають в келих, руки тримають келих. Ці кадри по 3-5 секунд дуже пожвавлюють відеоряд і виглядають красиво. Ну і, звичайно ж, нареченого поруч з нареченою середнім планом. Перший тост. Батьків нареченої, якщо вони поруч. Підкладіть фоном ненав'язливо музику, поки наливають і випивають.
Поки гості ще накотить стаканчик інший, вийдіть на вулицю, щоб приготуватися до виходу молодих (баланс білого, точку відеозйомки). Останній рік у нас з'явилася традиція обходити три рази молодятам з хресним тримає ікону навколо машини. Цей момент можна зробити дуже красивим і душевним, якщо додати відповідну музику і трохи ефектів. Виберіть таку точку відеозйомки, щоб зняти вихід молодих з дому і спереду від їх машини, що б в момент обходу навколо неї молоді рухалися на вас. Провести відеозйомку на довгому фокусі, тоді не доведеться тупцювати з камерою в руках і при проході на вас об'єкти в кадрі будуть збережуть свою крупність. Тут можливо буде доречно використовувати уповільнення і маски при монтажі. Тому тримаєте камеру як можна нерухомий, хоча це й непросто з великою трансфокацією.
Пройшли навколо машини, зробити відеозйомку початку посадки в неї, але не затягуйте кадр, що б не було видно, як незручно нареченій сідає в пишній сукні. Це виглядає частенько незграбно. Покажіть в цей момент натовп роззяв, там напевно будуть сусіди і далекі родичі, які не потраплять в кадр більше ніде, хоча, побачивши коли ні будь себе на екрані протягом етіх10-20 секунд будуть раді. Та й самі молодята, і батьки будуть здивовані. Тепер чекайте момент, коли кортеж рушить зробити відеозйомку з тією ж універсальної точки спереду і трохи збоку машини і з нижньої точки (машини виглядають солідніше). Кортеж проїхав повз вас панорамою простежте за останньою і стрибайте в ту, в якій будете їздити ви. Бажано по дорозі в ЗАГС обігнати кортеж, відзнявши цей момент з вікна, приїхати на хвилину раніше всієї колони, що б зробити відеозйомку фасаду будівлі (позначити місце наступного дії), і під'їзд кортежу. Добре, щоб водій під'їхав до вас сам, підкажіть йому заздалегідь або покажіть знаком. Вихід їх машину знову ж таки не затягуйте. Напевно наречена буде виходити довго і не зовсім граціозно. Після цього разом зі свідком будуть поправляти сукню. Це нам не потрібно. Поміняйте в цей момент точку відеозйомки.
Складно давати рекомендації по відеозйомці в РАГСі, вони всі різні і процедури реєстрації різні. Єдині правила, зайшовши в приміщення, не забувайте про баланс білого. Якщо звикли знімати на автоматі заздалегідь відеокамеру і потримайте включеною, щоб автоматика адаптувалася. Вибирайте точку відеозйомки, з якою можете, узятий молодих зі свідками в повний ріст і батьків, гостей не сходячи з одного місця бажано з цієї ж точки бажано знімати і момент розпису в документах. Міняти точки, як правило, буде колись, а тут кожна секунда дорога. У момент розпису в документах, коли наречений і наречена нахиляються над столом присядьте з камерою, щоб було видно обличчя і руки. Відеозйомка з висоти зростання цього моменту негарна і не видно обличчя. Відзнявши кілька розписів у одному РАГСі, ви будете знати, коли реєструюча запропонує обмінятися кільцями і поцілуватися. Випереджаючи цей момент, зробіть наїзд трансфокатором до поясного плану. Ці кадри c добре видимими деталями потім підуть на перебивки і вставки за допомогою вашої фантазії і переходів. Тут же в момент реєстрації звичайно працює фотограф. Поки він буде встановлювати молодих, і які приміряються є час зняти батьків і родичів дивляться на них. Ці кадри теж здорово допоможуть при відео монтажі весілля для вставки перебивок. Якщо запропонують батькам і родичам підійти і привітати молодих, підійдіть і ви, тільки з протилежного боку, щоб бачити обличчя поздоровляють і самі привітання будуть чутні краще. Переміщення з працюючої записом маскуйте при відео монтажі зазначеними перебивками.
Виходять з РАГСу. Будьте готові зустрічати молодих вже на вулиці навпроти входу. Відеозйомка в повний зріст. Доречно накласти салют або щось схоже, якщо молоді природно того ж бажають. Під салют підкладаємо фонограму з поступовим загасанням і самі вибухи з банку звуків.
Після ЗАГСу як правило, їдуть по пам'ятних місцях і різним пам'яток міста. «Парк Слави», «Либідь», «Маріїнський», «Музей води» і т.д. Тут непогано провести відеозйомку руху кортежу по ходу поїздки. Заздалегідь попередьте водія в машині молодих, що будете обганяти і де, що б він не гнав швидко і вів себе передбачувано. Обженете пару раз, зробивши відеозйомку по ходу показавши динаміку руху, зробіть відеозйомку таких деталей як відеозйомка, кучерява на вітрі стрічки, відеозйомка колеса мчащейся машини, відеозйомка мерехтливих дерев на узбіччі, відеозйомка просто красивих місць повз які проїжджаєте. Ці деталі добре монтуються через повільне прояв підсилюючи ефект руху. Заздалегідь попросіть молодих, щоб вони відкрили вікно на ходу, помахали в нього руками або букетом, добре, якщо вдасться зробити відеозйомку, як вони цілуються в машині на ходу через відкрите вікно. Оригінальний звук залишати на таких кадрах не варто, краще накласти музику. Якщо є можливість, обженете подалі вперед кортеж, зупиніться на узбіччі і зніміть, як він промчить мимо.
Під'їхали до пам'ятника покладати квіти. Тут бажано знову опинитися на місці трохи раніше. Зайняти позицію поруч з пам'ятником, зробити великий наїзд і зробити відеозйомку, як молоді підходять до пам'ятника плавно від'їжджаючи трансфокатором зі швидкістю відповідної їх наближенню. Такий відео кадр повинен вийти досить довгим, але завдяки плавному від'їзду об'єкт відеозйомки залишається в кадрі довго притому, що постійно наближається. Може такий спосіб і не відповідає класики відеозйомки, зате дозволяє добре розглянути об'єкт в русі протягом тривалого часу. Момент покладання квітів не показуйте з високої точки, краще зробіть відеозйомку з нижньої точки по можливості. Відзнімемо відео кадр, на якому буде видно куди, кому покладаються квіти і вставте при монтажі його до моменту покладання. Тут я часто використовую, при комп'ютерному відеомонтаж весілля, які або фонограм, не залишаючи оригінальний звук. Якщо з вами фотограф, і він встановлює молодих для фотозйомки, ви в цей час зверніть увагу на гостей, які за цим процесом спостерігають. Є можливість зняти крупно їх більш-менш нерухомих і не привертаючи їх увагу.
Під час весільної прогулянки зупиняються на природі випити. Тут з начебто не представляють нічого гарного кадрів можна зробити веселу замальовку. Для цього проводимо відеозйомку таких, непоказних на перший погляд речей як відеозйомка розкладання закуски на лавочці, відеозйомка на пенечке тощо, відеозйомка виставлення стаканчиків, відеозйомка розливання по них вмісту пляшок, відеозйомка самих розливають з нижніх точок, що б отримати гротескну атмосферу що відбувається. Все це довгими кадрами, які будуть в подальшому прискорені до 150-250% і нерухомою відеокамерою. Музику доведеться підібрати відповідну. Закінчити добре яким не будь тостом в об'єктив. Молодожен намагаюся в цей ролик не включати. Все-таки в цей день їх повинні веселити, а не над ними сміятися.
Дуже добре буде, якщо ви зробите і ліричну відеозйомку перебування на природі. Для цього поки гості п'ють і закушують, візьміть з собою молодих і відійдіть убік, що б їм і вам не заважали ці самі вже повеселілі гості. Включіть свою фантазію. Я лише підкажу кілька моментів.
Наречений і наречена зустрічаються один з одним. Наречений простягає букет, наречена бере його, обнялися, поцілувалися. Цей же відео кадр зніміть крупно, а потім тільки передачу букета.
Приїхавши до столу, зверніть увагу на освітлення у залі. Як правило, для відеозйомки воно огидне, особливо в короткі осіннє - зимові дні.
Категорія: Відеозйомка для початківця | Додав: shumskvideo (10.10.2011)
Переглядів: 1708 | Теги: правила зйомки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Відеозйомка для початківця [10]
Прийоми відеозйомки [1]
Міні - чат
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Хмара тегів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0