Відеостудія "SHUMSK VIDEO"

Середа, 24.04.2024, 01:50
Вітаю Вас Гість

Реєстрація
Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Відеозйомка » Відеозйомка для початківця

Відеозйомка для початківця. Частина 3
Екранчик - незамінна річ при використанні камери в нестандартних ракурсах (підняти камеру над головою в натовпі, опуститися навпочіпки і зняти нижній план, і т.д.), але не слід використовувати його постійно.
Слід відразу подбати про те, щоб у видошукачі камери відображалася тільки дійсно потрібна вам інформація, проте вирішити, яка з них вам необхідна, а яка ні, ви зможете лише з практикою. Раджу відразу відключити в меню камери подачу звукового сигналу під час старту / стопі запису, якщо ви збираєтеся серйозно зайнятися відеозйомкою, це послужить більшої концентрації уваги, а з іншого боку не дасть зайвого приводу бентежитися того, кого ви знімаєте. Заодно вимкніть червону лампочку під об'єктивом (при її наявності).
Розмова про кадри. Вчимося правильно обрізати
Слово "кадр" вже багато разів зустрічалося в цій статті, і ось настав час розповісти про поняття кадру. У відеозйомці це слово має кілька значень, що змінюється залежно від контексту його використання.
1. Кадр - зображення, видиме на екрані.
2. Кадр - шматочок відеозапису, відзнятий одним дублем, з моменту включення до моменту вимикання камери кнопкою REC. У цьому значенні може використовуватися і інший термін - "сцена".
На даний момент ми говоримо про кадрі саме як про зображення, видимому на екрані. Мета цієї частини статті - навчитися робити правильні і виразні кадри, щоб у будь-який момент вашої відеозйомки глядач бачив картинку, не викликає внутрішнього дискомфорту через те, що вона неправильно показана. Закони кадрування - правильної побудови кадру - були відкриті задовго до появи фотографії і кінематографа. Першовідкривачами цих законів виступили архітектори і живописці перших відомих людству цивілізацій.
Законами правильного кадрування чужі віяння моди, усіляких нових поглядів на мистецтво і так далі. Закони правильного кадрування - це закони психології людського сприйняття, закладені в нас природою, тому не варто шукати привід для інновацій там, де його немає і бути не може.
Центр екрана, який не можна чіпати, але з яким потрібно рахуватися
Подивимося на екран. Відеокамери зазвичай пропонують користувачеві вибір з двох варіантів - знімати в форматі із співвідношенням сторін 4:3 (такий матеріал підходить для демонстрації на телебаченні) або 16:9 (зручний для перегляду на сучасних плазмових панелях і т.д.). Що мимоволі привертає увагу в будь-якому кадрі? Можете не намагатися здивувати кого-небудь оригінальним відповіддю, психологи давно вирішили це питання. Правильно влаштованої людській психіці у кадрі завжди буде цікавий його центр.
Чи означає це, що всі цікаві об'єкти в кадрі треба розташовувати по центру? Відповідь буде незвичайний.
Ні, головні об'єкти в кадрі не можна розташовувати по центру! Вони будуть дуже явно тиснути на наше сприйняття, створювати дискомфорт. Проте, напрямок руху в кадрі, напрям погляду (головних об'єктів відеозйомки) має проходити від краю до центру.
Про поняття "завжди", "не можна" і інших догматичних твердженнях в цій статті
У мистецтві немає нічого забороненого або неможливого. Тому ставитися до слів "завжди", "ніколи", "тільки" - слід критично. Зазвичай їх слід читати як "для того, щоб добитися належного ефекту" ... (Далі те саме категоричне "не можна," завжди "і т.д.).
Тому відступимо від оповідання в категоричній формі, і зауважимо, що порушення правил теж створює у глядача відчуття. Як зазначено вище, розташування по центру екрану об'єкта створює дискомфорт. Правильно скориставшись порушенням правил, ми можемо створити потрібну нам атмосферу, що відбувається на екрані. Хочете дати глядачеві відчути себе під суворим поглядом слідчого? Розташуйте особа слідчого прямо по центру екрану, щоб він дивився глядачеві прямо в перенісся. Не зловживайте цим прийомом, але майте його у своєму арсеналі. Отже, розташування об'єкта прямо по центру кадру дає дискомфорт.
Незважаючи на досить нейтральне, навіть кілька приязний вираз обличчя, ви повинні відчути деякий дискомфорт. Атавізм, закладений в нас природою: прямий погляд є вираз загрози. Не будемо розбиратися в природі цього феномену, досить просто поспостерігати за зграєю собак, мавп, або казармених "дідів", щоб зрозуміти - явище існує, і ми повинні враховувати цей ефект у своїх роботах.
Тепер поекспериментуємо з лінією погляду, не даючи їй перетнути центр екрану.
Порушуючи правила комфортного сприйняття людської психіки, професіонали створюють так званий "акцент", тобто місце в оповіданні, коли можлива зміна темпу і манери викладу; нарощують напруженість перед раптовим подією. Якщо ваші відеозапису не передбачають шокування глядача, різку зміну ритмів і настроїв - краще не порушуйте закони, ось побачите, вони будуть порушуватися самі, без вашої участі:)
При репортажної відеозйомці, коли немає залізно встановленого порядку відеозйомок, і ви не можете вимагати переграти сцену, вам постійно доведеться думати, як компенсувати несподіване, не передбачене вами зміна композиції кадру. При постановочних відеозйомках, зрозуміло, просто треба буде переграти сцену, а за відсутності такої можливості? Якщо ви не просто відеооператор, а відеографія - тобто людина, повністю робить закінчений відеопродукт, то постійний пошук рішень у цій області буде постійно супроводжувати вам на вашому творчому шляху. Випустити об'єкт з поля зору, супроводжувати його або терміново шукати наступний кадр - саме на вас лежить вибір.
Категорія: Відеозйомка для початківця | Додав: shumskvideo (10.10.2011)
Переглядів: 704 | Теги: правила зйомки, відеозйомка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Відеозйомка для початківця [10]
Прийоми відеозйомки [1]
Міні - чат
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Хмара тегів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0