Відеостудія "SHUMSK VIDEO"

П`ятниця, 26.04.2024, 14:49
Вітаю Вас Гість

Реєстрація
Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Відеозйомка » Відеозйомка для початківця

Відеозйомка для початківця. Частина 4

А: Ми часто бачимо в кіно, як цей закон порушується. Наприклад, при відеозйомці діалогу, ми по черзі бачимо то одного, то іншого героя крупним планом, і все сприймається комфортно.
Q: Ми ведемо мову про показ одного і того ж об'єкта. Показувати незв'язані об'єкти можна, не зважаючи на цей закон, він - про одне й тому самому об'єкті. Жоден із законів, про які ми розповідаємо, не діє сам по собі, тільки відео, не суперечить усім наведеним тут законам, не викликає дискомфорту при сприйнятті.
Якщо ми показуємо що йде по алеї парку людини, або сидить за столом дівчинку, то приблизно кожні 5-10 секунд (залежно від динаміки сцени і ритму оповіді) план повинен мінятися, щоб глядач не засумував. За цим законом ми і можемо показати нашого героя у всій красі.
Монтаж по напрямку руху і погляду
Один і той же об'єкт не може рухатися у двох сусідніх кадрах то в одну, то в інший бік. Так само некомфортно буде виглядати те, що знімається герой дивиться в одному кадрі в один бік, а в іншому - в інший.
Тут, ми думаємо, теж не варто довго поширюватися у відповіді на питання "чому?". Тому що неможливо в житті миттєво оббігти кого-небудь і дивився на нього з протилежного боку. Не буває так, а значить, і психіка наша до таких сприйняттям не готова. Ми відповімо на питання, які виникають у новачків, коли вони намагаються втілити цей закон у відеозйомці:
А: Що нам робити, якщо у нас є два гарних кадру, де об'єкт рухається то в одну, то в інший бік? Або якщо потрібний нам об'єкт необхідно показати і з одного і з іншого боку? Невже якийсь кадр доведеться викинути?
Q: Професіонали в таких випадках використовують такі способи:
• між двома цими планами показати так звану "перебивка", тобто абсолютно нейтральний кадр (а можна й кілька), ніяк не належить до об'єктів. Наприклад, головні герої йдуть по алеї в один бік, потім показуємо грає поруч дівчинку або промінчик сонця крізь листя, або сидить на лавці бабусю (та хоч спостерігає за ними з-за кущів шпигуна, всі ці закони діють у фільмі будь-якого жанру). Потім, абсолютно комфортно ми можемо показати героїв з іншого боку, що йдуть по відношенню до глядача в інший бік. У випадку з автомобілем доречно буде показати, наприклад, приладову дошку;
• перетнути лінію їх маршруту з включеною камерою. Спосіб, що вимагає серйозного володіння камерою, як писалося вище, надати своїй ході плавність, комфортну для сприйняття дуже важко, професіонали в таких випадках вдаються до допомоги кранів, рейок, стедікамов;
• показати проміжний план, в якому головні герої йдуть прямо на камеру або від неї.
Окремої уваги заслуговує опис принципів напрямку погляду при відеозйомці діалогів.
При відеозйомці діалогу або будь-якого іншого виду спілкування, всі йдуть один за одним плани повинні робитися з одного боку лінії спілкування.
Сподіваємося, про лінію спілкування довго пояснювати не доведеться. Просто подумки проведіть між двома спілкуються людьми лінію. Чи не відрізок, не промінь, а саме лінію. Її не можна перетинати при відеозйомці ні в якому разі, окрім як скориставшись трьома способами, описаними вище. Дотримуючись це нехитре правило, ми відразу отримаємо декілька відмінних властивостей нашого відео, яке допоможе глядачеві комфортно сприйняти побачене. Якщо один герой завжди дивиться вправо, то інший - завжди вліво. І ніколи не виникне враження, що розмовляють між собою люди дивляться кудись у один бік, один з-за плеча іншого. При цьому людська психіка ототожнює праву і ліву сторону з позицією і світовідчуттям героя, без великої потреби не варто перетинати її, навіть використовуючи способи, описані вище: у глядача виникне відчуття зміни точки зору, збентеження кого-небудь з учасників розмови.
Монтаж по фазі руху
Наступний кадр сцени повинен продовжувати попередній по фазі руху.
Самий класичний приклад, що часто використовується для демонстрації принципу, - це два кадри з маршируючими солдатами. На одному ми бачимо, як праві ноги пішли вниз, на іншому - як вони опускаються на землю. Напевно, зайве вказувати, що на відео солдати не повинні в цьому місці збитися з ритму. І опуститися в другому кадрі повинна саме та нога, яка опускалася в попередньому. Кіно - це велика сила, при перегляді неузгодженого по фазі руху відео у потомствених строевіков може трапитися істерика. Те ж правило - не збивати ритм - потрібно застосовувати до будь-якого відео, де будь-які помітні рухи мають добре видимі фази.
Зауважимо ще: використовуючи цей закон, можна згладжувати небажані порушення інших монтажних законів. Наприклад, переходом по фазі руху досить добре маскується порушення закону крупності. На одному кадрі ми бачимо, як головний герой першим середнім планом розмахується, і в момент руху руки ми змінюємо план на дальній (треба показати, куди полетить випущений з руки камінь).
Категорія: Відеозйомка для початківця | Додав: shumskvideo (10.10.2011)
Переглядів: 806 | Теги: правила зйомки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Відеозйомка для початківця [10]
Прийоми відеозйомки [1]
Міні - чат
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Хмара тегів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0