Відеостудія "SHUMSK VIDEO"

Субота, 27.04.2024, 04:02
Вітаю Вас Гість

Реєстрація
Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Відеозйомка » Відеозйомка для початківця

Відеозйомка для початківця. Частина 6
Рух відеокамери під час відеозйомки

Невидиме рух відеокамери
Парадоксально те, що при переміщенні відеокамери для створення візуального збудження чи зміни візуальних образів потрібно, щоб цей рух був зовсім «невидимим». Невидимим в тому сенсі, що метою такої техніки відеозйомки є те, щоб рух відеокамери не відволікало увагу глядачів від змісту програми. Це досягається шляхом узгодження руху відеокамери зі сценічним рухом і збереження під час переміщення хорошою композиції. При цьому оператори професіонали прагнуть підкреслити зміст дії, а не техніку відеозйомки. Різкі і виділяються руху камери застосовують по драматичним чи стилістичним причин (наприклад, в музичних відеокліпах). Але більшість програм створюються, виходячи з принципу, що методи створення програми повинні бути прихованим або невидимі.
Мотивація
Відеокамера повинна пересуватися, щоб:
• збільшити візуальний інтерес відеозйомки;
• висловити порушення, викликати інтерес або збільшити напруженість відеозйомки;
• показати новий головний об'єкт інтересу відеозйомки;
• дати новий погляд на сценічну ситуацію відеозйомки.
Таким чином, пересування відеокамери є розвиток візуальної обстановки, що дає нову інформацію або створюють атмосферу або настрій. Якщо початковий і кінцевий відеокадри такого руху, як наїзд, є єдиними важливими образами цього руху, то, можливо, краще використовувати для зміни відеокадру врізку, ніж рух камери.
Узгодження руху з настроєм або дією при відеозйомці
Ось два основних положення, які потрібно враховувати при русі відеокамери.
Перше - погоджуйте рух камери з дією і керуйте цим рухом відповідно до швидкості, графіком і напруженістю цієї дії.
Друге - під час руху треба утримувати композицію на хорошому рівні. Рух камери повинно викликати новий візуальний інтерес, а між початковою і кінцевою стадіями руху не повинно бути порожніх, «мертвих» зон.
Момент зміни кадру при відеозйомці
Загалом, є два типи руху відеокамери: функціональне (камера рухається, тримаючи об'єкт в кадрі) та декоративне (камера рухається, щоб показати різноманітне і цікаве або щоб роз'яснити ідею). Зазвичай при показі об'єкта, який постійно метається по кадру, виникає дилема - коли змінити кадр. Кадр може бути занадто тісним для кого-то, хто може говорити тільки в русі або занадто розмахує руками, підкреслюючи свою думку. Рішенням буде розширення відеокадру. Рідко бувають вдалими спроби панорамувати для утримання суб'єкта в кадрі, тому що неминуче ви будете йти не в ногу »з ним або передбачати рух, який не відбудеться.
Рух у кадрі і кут відеооб'єктиву
Маленьке рух при великому плані еквівалентно Великому руху на загальному плані. Коли людина, що знімається в повний зріст, зробить три кроки до відеокамери з ширококутним об'єктивом, що сталося зміна розміру зображення буде набагато більше, ніж коли він зробить ті ж три кроки до камери з об'єктивом 25 °. «Внутрішній простір» об'єктива є дуже важливим фактором при постановці сцени в кадрі.
Основні рекомендації з організації руху:
• Намагайтеся приховати рух камери, синхронізуючи його з рухом суб'єкта. Починайте і закінчуйте рух одночасно з ним.
• При трансфокації утримуйте одну сторону кадру статичною (як точку опори) і не «наїжджайте» в центр кадру.
• Намагайтеся знайти мотивування для трансфокації і приховуйте сам факт трансфокації. Користуйтеся комбінацією панорами та масштабування.
• Панорамування і трансфокація робляться для показу взаємин. Якщо початковий і кінцевий кадри цих рухів цікаві, а проміжок - ні, то краще вирізати ці кадри, ніж робити панорамування або трансфокацію. Починайте і закінчуйте панораму цікавими кадрами. Якщо кінець панорами не цікавий, то навіщо панорамувати? Знайдіть спосіб викликати інтерес до кінцевої картині панорами.
• Вибирайте швидкість панорамування такий, щоб глядач міг розгледіти, що проходить перед ним. Робіть початковий і кінцевий кадри панорами статичними.
• При панорамуванні використовуйте як напрямних домінантні лінії або контури сцени. Знайдіть будь-якої рухомий об'єкт для мотивації панорами.
• При панорамуванні залишайте вільний простір перед рухомим об'єктом.
Категорія: Відеозйомка для початківця | Додав: shumskvideo (10.10.2011)
Переглядів: 824 | Теги: правила зйомки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Відеозйомка для початківця [10]
Прийоми відеозйомки [1]
Міні - чат
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Хмара тегів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0