Відеостудія "SHUMSK VIDEO"

Четвер, 25.04.2024, 18:42
Вітаю Вас Гість

Реєстрація
Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Відеозйомка » Відеозйомка для початківця

Відеозйомка для початківця. Частина 8
ЗОБРАЖЕННЯ ПРОСТОРУ
На композицію кадру впливають відстань від відеокамери до об'єкта і кут об'єктива. Ці параметри визначають співвідношення розмірів усередині кадру. Співвідношення розмірів об'єктів у полі зору відомо як просторова перспектива відеозйомки. Попросту, чим ближче до нас об'єкт, тим більшим він здається, і навпаки. Розмір зображення відеозйомки збільшується удвічі при скороченні відстані до нього наполовину. Це простий факт геометричної оптики, і для відеокамери він справедливий точно так само, як і для ока. Змінюючи відстань до об'єкта і кут об'єктива, можна отримати потрібні для композиції відеозйомки розмірні співвідношення.
ЕФЕКТИ ШИРОКИЙ КУТ / ВУЗЬКИЙ КУТ
Розмірні співвідношення відеозйомки або просторову перспективу відеозйомки можна сплутати з ефектом відеозйомки, які виникають у ширококутному або вузькокутова об'єктиві. Для збільшення розміру фігури на задньому плані по відношенню до фігури на передньому плані часто відсувають відеокамеру і трансфокатором повертають кадр до колишнього вигляду. Цей ефект справила збільшення відстані до відеокамери, а не вузький кут об'єктива. Відсуваючи відеокамеру від двох фігур, ми змінюємо відносини між об'єктивом і першою фігурою і між об'єктивом і другою фігурою. Тепер це відношення набагато менше і тому різниця в розмірах у них не так велика. Відсуваючи відеокамеру, ми змінили відстань до постаті і до задньо ¬ го плану. Але ступінь зміни відстані до заднього плану непорівнянний ¬ но менше, ніж до фігури на передньому плані. Таким чином, розмір фігури на задньому плані практично не змінився, а фігура на передньому плані в розмірі зменшилася. І коли ми трансфокатором збільшуємо її розмір до колишнього, то одночасно ми збільшуємо розмір фігури на задньому плані. Коли ми «наїжджає» (трансфокатором) і повертаємо фігурі на передньому плані колишній розмір на весь кадр, ми зберігаємо нове співвідношення розмірів, отримане при зміні відстані до камери. Дві фігури тепер виглядають ближче за розмірами. Вибір комбінації відстані до камери і кута об'єктива значно впливає на відображення простору в кадрі.
• Ефект ширококутного. Ширококутний об'єктив, яким зазвичай працюють при невеликих відстанях до головного об'єкту в кадрі, дозволяє вмістити в кадрі більше площі переднього плану, але збільшує відношення розмірів об'єктів переднього і заднього планів. Через це створюються спотворення при занадто малій відстані до особи («ніс Буратіно»). Працювати широкоугольнику дуже зручно при відеозйомці у скрутному просторі, наприклад, інтерв'юючи когось, оточеного натовпом фотографів і журналістів. При цьому вам вже ніхто (в тому числі й колеги-фотографи) не може перешкодити, оскільки відстань між об'єктивом і об'єктом занадто мало.
• Ефект вузького кута. Частина нашого сприйняття глибини простору залежить від оцінки розмірних співвідношень. Чим менше, по нашому сприйняттю, відомий нам об'єкт, тим більш віддалених ми його вважаємо. Розмірні відносини, створювані вузькокутова об'єктивом при великій відстані до об'єкта відеозйомки, створюють ілюзію стиснення простору між об'єктами рівного розміру. Від відстаней між відеокамерою і предметами залежать їх розмірні співвідношення, а довгофокусний об'єктив збільшує як передній план, так і задній. Простір між предметами в кадрі здається завмерлим. Звичайний приклад цього - відеозйомка натовпу на тротуарі з великої відстані довгофокусним об'єктивом. Ефект такий, як ніби всі люди, що рухаються по тротуару по напрямку до камери, одного зросту, а час, за яке вони, наближаючись до камери, збільшуються в розмірі, здається ненормальним.
ПЕРСПЕКТИВА
На об'єктивах DV-формату може не бути міток фокусної відстані. Оператор завжди повинен знати, яка використовувана частина фокусної відстані, і уявляти, яким буде візуальний ефект вибраної комбінації «відстань до камери / фокусна відстань». Не варто просто ставити відеокамеру в будь-яку точку, а потім трансфокатором досягати потрібного кадрування. Подумайте про те, яка глибина кадру вам потрібна саме в цьому кадрі, виберіть відповідне відстань до камери і відповідно налаштуйте трансфокатор.
ПРИРОДНА ПЕРСПЕКТИВА
Під час відеозйомки будь-якого кадру відеокамера може знаходитися на довільному відстані від об'єкта, а потрібного кадрування домагаються шляхом зміни фокусної відстані. Але при якому вугіллі об'єктива буде отримана природна перспектива? Зазвичай при спробах відповісти на це питання намагаються представити, що показується (на екрані телевізора) зображення - це «вікно в стіні». Глядач дивиться через вікно і бачить те, що показує камера, при вибраних співвідношеннях кут об'єктива / відстань до відеокамери. Під час повсякденних відеозйомок мета цієї «погоні за природної перспективою» недосяжна, оскільки невідомі два чинники, від яких це залежить. Правильна відстань до відеокамери, що забезпечує природну перспективу, залежить від розміру зображення, спостережуваного глядачем, і від відстані між ним і екраном. Ця комбінація може мінятися від глядача до глядача, хоча може бути визначено середнє співвідношення, виходячи з середнього розміру телевізорів і середніх розмірів кімнат.
Пітер Уорд
Категорія: Відеозйомка для початківця | Додав: shumskvideo (10.10.2011)
Переглядів: 925 | Коментарі: 1 | Теги: правила зйомки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Відеозйомка для початківця [10]
Прийоми відеозйомки [1]
Міні - чат
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Хмара тегів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0