Відеостудія "SHUMSK VIDEO"

Четвер, 25.04.2024, 20:06
Вітаю Вас Гість

Реєстрація
Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Відеозйомка » Відеозйомка для початківця

Відеозйомка для початківця. Частина 9
Основні принципи відеозйомки
Є деякий набір технічних прийомів, використовуваних більшістю відеооператорів під час відеозйомки. Багато хто з цих прийомів були вироблені ще на початку XX століття, коли творці перших кінофільмів, працюючи методом «спроб і помилок», створювали абетку відеомонтажу, вибирали розмір кадру і характер руху камери, які тепер вважаються стандартними. Умінню вибрати відеокадр, зняти, а потім і змонтувати відеоматеріал так, щоб глядачі цього відеомонтажу і не помітили, комерційне кіно вчилися не один рік. Основною ідеєю було прагнення переконати глядачів у тому, що вони спостерігають безперервну послідовність подій, що відбуваються у «реальному» часу. Для цього було потрібно приховати механіку створення відеофільму, зробити її «невидимої». При такій технології створюється безперервний відеоряд, спрямовує увагу глядача на утримання знімається епізоду, роблячи механіку відеозйомки непомітною. Працюючи в такій техніці, зміст кадру міняють непомітно, намагаються привернути увагу глядачів до того, що відбувається в епізоді, з тим, щоб пересування відеокамери і, відповідно, зміна відеозображення в кадрі не відвернули їх від основної дії.
Інша техніка відеозйомки
Існує й інша техніка відеозйомки, при якій умисно привертають увагу глядачів до знімальним засобів. Знімальні відеопріеми та утворення відеокамери підкреслюються з метою імітації реалізму неотрепетірованной сцени або щоб нагадати глядачам, що перед ними художній твір. Як у новинних відеозйомках, відеооператор робить вигляд, що все що відбувається - для нього повна несподіванка. У телевізійному виробництві, в загальному, прийнята «голлівудська» невидима техніка.
Основні завдання, що стоять під час телевізійної відеозйомки:
• створити технічно прийнятне зображення (тобто з правильною експозицією, балансом білого, сфокусоване і т. д.);
• зняти відео епізоди, що має значення для всього сюжету, в стилі, прийнятному для даного жанру;
• зняти епізод, який приверне і буде утримувати увагу глядача (за допомогою відповідного кадрування, руху камери, композиції кадру, освітлення і т. п.);
• знімати епізоди, які згодом можна змонтувати.
Мета «невидимої» техніки полягає в тому, щоб переконати глядача, що він спостерігає послідовний ланцюг подій, що відбуваються у «реальному» часу:
• знімальні епізоди повинні бути структуровані так, щоб глядач міг зрозуміти місце, час і логіку того, що відбувається;
• кожен відеокадр має відстежувати лінію дії, забезпечуючи логічність руху поля зору так, щоб було ясно, де дія відбувається (наприклад, розташування відеокамер на футбольному матчі);
• непомітне рух камери і зміни в кадрі повинні спрямовувати увагу глядачів на утримання знімального епізоду, а не на механіку відеозйомки;
• «невидима» техніка створює у глядачів ілюзію того, що окремі відеокадри (можливо, зняті в різний час і в іншій послідовності) складають частину безперервного події, яке вони спостерігають.
Це досягається шляхом:
• непомітних врізки;
• руху камери, мотивованого дією чи діалогом;
• руху камери, синхронізованого з дією;
• відповідності ігри, освітлення, настрої і дії.
Налагоджена техніка відеозйомки
Метою цього короткого екскурсу в історію відеос'емочних техніки було прагнення показати вам, що замість простого запам'ятовування того, що можна і чого не можна в телевізійній відеозйомці, краще зрозуміти, чому існують ці прийоми. В основі всіх знімальних прийомів лежить налагоджена технологія. Те, як скадріровать сцена, як виробляється наїзд, величина вільного простору у верхній частині кадру - все це зовсім не «де ¬ ло смаку» знімає, хоча й особисті уподобання впливають на вибір композиції кадру. За всім цим - більш ніж 90 років розвитку «розповідей в картинках». Більшість прийомів було вироблено при створенні «невидимої» техніки. Знання причин створення знімальних прийомів корисніше простого запам'ятовування інструкцій. Тоді при виникненні нової знімальної ситуації ви можете застосувати принципи «невидимої» техніки.
Пітер Уорд
Категорія: Відеозйомка для початківця | Додав: shumskvideo (10.10.2011)
Переглядів: 1374 | Коментарі: 7 | Теги: правила зйомки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Відеозйомка для початківця [10]
Прийоми відеозйомки [1]
Міні - чат
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Хмара тегів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0